Франка помили

З самого ранку у Львові, на площі перед пам’ятником Іванові Франку, збирається все більше людей. Студенти, дорогою на пари, озираються на те, що відбувається. У рамках кампанії «З нами місто розквітає» розпочинають прибирання території та очищення зокрема монументу Каменяреві від бруду, пилу та написів. Нагадаємо, що основне завдання проекту – затишне та комфортне місто для мешканців та гостей.  

Автор Роман Балук

«У місті вже п’ятий рік триває кампанія «З нами місто розквітає». Сьогодні ми долучили наших партнерів – компанію «Kärcher Україна», яка разом із комунальними службами нашого міста займається очищенням пам’ятника Каменяреві і площею перед ним. Сам монумент ще кілька років тому потребував очищення через опади, зиму, а найголовніше – через пошкодження вандальні пошкодження написами . Із застосуванням відповідних матеріалів маємо наочний результат: який був монумент, а який стає. Загалом відбуваються прибирання парків, скверів нашого міста, очищуються площі. Наразі у нас на меті було привести до ладу пам’ятник Франкові, оскільки він цього чи не найбільше потребував, і ми зробили це», – зазначив керівник Львівської міської організації «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Шевців.

Монумент Франкові вже вдруге потрапляє під «гарячий душ» температурою 90-100 градусів. Для цього працівники використають 5 тонн води.

«Перший раз, коли очищували, – це було 4-5 років тому. Відмиваємо від бруду та прибираємо прилеглу територію. Якщо йдеться про графіті, то для початку наносимо спеціальний миючий засіб, який роз’їдає фарбу, потім включаємо апарат високого тиску з підігрівом води і гарячою водою вимиваємо фарбу. Із вапняним нальотом діємо за тим самим принципом, тільки використовуємо інші миючі речовини. І, звичайно, прибирання території: ми привезли багатофункціональну машину, яка буде очищати парк. Робота – складна, але не дуже тривала. Ми плануємо за один-два дні впоратися», – розповідає Юрій Колеснік, керівник компанії «Kärcher» у Львові.

Акція – благодійна. Компанія «Kärcher» практикувала такі прибирання кілька років тому в Одесі, коли чистила Потьомкінські сходи, а також у Києві, де відчищала ряд пам’ятників.

Окрім того, після миття монумента Іванові Франкові парк навколо підмітала спеціальна комунальна машина МІГ-34. Вона всмоктала все сміття з території. Мити Франка розпочнуть у понеділок. Планують усе зробити за день, якщо не встигнуть – ще у вівторок продовжать.

 

Ольга Коваль